REZİLYANS'A BAŞLA

Çiğdem Görener

Çiğdem Görener’in Kendi Kaleminden;

Merhaba, sanırım kendini anlatmak en zor şeylerden biri. Önce Rezilyans’a adım atma hikayemle başlamak istiyorum. Çünkü Rezilyans benim için çok özel ve bireysel bir proje.

Rezilyans, hayatıma bir eğitim başlığı olarak girmedi. Tamamen kişisel bir deneyim olarak hayatıma aldım ben onu.

Özel hayatım, sağlığım, işim gibi her alanda fena halde düştüğüm o yerden güçlenerek ve büyüyerek ayağa kalkmamı sağladı.

2018 ve 2019 yılları arasında toplam dokuz ay içinde iki ebeveynimin de ölümünü ve bir de büyük hastalığı yaşadım. Annemin beklenmedik ölümünden kısa bir süre önce tek kardeşim olan ağabeyim işi nedeniyle yurtdışına taşındı. Eşim işiyle ilgili sıkıntılı bir döneme girdi.

Bu dokuz ay boyunca mesleğim olan eğitmenliği ve koçluğu neredeyse hiç yapamadım.

Ayağa kalkabilmek için yapabileceğim en iyi şeyi yaptım ve derin Rezilyans öğrenimlerime başladım. Kendim için, ayağa kalkabilmek için... Rezilyans becerilerini tek tek deneyimledim. Uyguladığım her Rezilyans becerisi beni biraz daha ayağa kaldırdı, büyüttü ve geliştirdi. Çok şey öğrendim ölümden, hayattan ve Rezilyans’tan.

 

Tam anlamıyla kendime geldiğimde en çok istediğim şey Rezilyans’ı paylaşabildiğim kadar çok insan ile paylaşmaktı. 2019 yılının büyük bölümünü Rezilyans üzerine çalışmak ve bu projeyi hazırlamak ile geçirdim. 2020 yılı başında ise Rezilyans Türkiye sizlere merhaba dedi.

Hayatımın bu süreci bana şunu öğretti; herkesin ama herkesin hayatında sıkıntılar, değişimler ve zorluklar olan dönemler var. Olmaması imkansız. Büyük ya da küçük durmadan değişimler yaşıyoruz. Bunu durdurmak ya da önlemek mümkün değil. Zira çoğu kontrolümüzün dışında.

Bu değişimler, sıkıntıları ve zorlukları da beraberinde getiriyor. Ama daha fazlasını da getiriyor; öğrenmeyi, büyümeyi ve gelişmeyi… Tabii sadece bu zorluk ve sıkıntılarla başa çıkmaya karar verirsek.

Eğer siz de hayatınızdaki değişimlerle ve zorluklarla başa çıkmak istiyorsanız ve “bunu benim gibi bilimin, araştırmaların ışık tuttuğu becerilerle yapmak istiyorsanız, gelin bana katılın.

Rezilyans becerilerini benimle birlikte edinin ve hayatınız boyunca her zorlukta kendi kendinize ayağa kalkın. Büyüyerek, öğrenerek ve güçlenerek.

Klasik özgeçmişimi merak edecek olursanız Lütfen Tıklayın